Latvijas pionieri bērza tāss kompleksajā pārstrādē: Aigars Pāže un Jānis Rižikovs

Latvijas pionieri bērza tāss kompleksajā pārstrādē: Aigars Pāže un Jānis Rižikovs

Delfi, Teksts: Sabīne Košeļeva, Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Par mežu mēdz metaforiski izteikties, ka tas ir Latvijas nafta, bet atšķirībā no melnā zelta zaļais zelts ir atjaunīgs un daudzpusīgi izmantojams resurss. Mežs nebūt nenozīmē vienīgi būvniecības kokmateriālus vai kurināmo, bet arī zinātniskus pētījumus un inovācijas. Kādas? Par to sarunā ar Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošajiem pētniekiem Aigaru Pāži un Jāni Rižikovu.

Viena no tām – ekoloģiskā saistviela no bērza tāss suberīnskābēm, kuras iegūšanas tehnoloģijas licence šobrīd ir iegādājama. Radīta mājaslapa un zīmols ar nosaukumu “Suberbinder”, un ir cerības, ka šis projekts būs viens no Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta īstenoto komercializācijas projektu veiksmes stāstiem, kad laboratorijas kolbā dzimusi ideja tikusi līdz praktiskam pielietojumam “īstajā dzīvē”

/ Jānis Rižikovs /

Mēs esam sasnieguši diezgan lielus panākumus, par ko vispār pirms tam pat sapņot nevarējām. Teiksim godīgi – daudzi mums sākumā neticēja un pat smējās. Un tieši tas mūsos radīja spītu pierādīt savu taisnību. Un nu ir aizvien mazāk argumentu nelabvēļiem un mēs varam būt iedvesma citiem. Tāpēc rūpīgi izvērtējiet kritiku, ticiet savai idejai, un tad viss agrāk vai vēlāk būs kārtībā!

/ Aigars Pāže /

 

PIEVIENOTIE DOKUMENTI