Suberbinder pielietojums

Saistviela

Suberīnskābju saistviela ir dabisks, cilvēka veselībai nekaitīgs materiāls. Ar to iegūtie produkti ir mitrumizturīgi, un tiem ir raksturīga augsta lieces stiprība, iekšējo saišu stiprība un formas stabilitāte. Tādējādi suberīnskābju saistviela ir izcils risinājums būvmateriālu un mēbeļu ražošanā.

Suberīnskābes pieder pie karbonskābēm, kas pārsvarā ir garas (C18) α un ω-bifunkcionālas piesātinātas un nepiesātinātas taukskābes, kam pēc termiskas apstrādes ir raksturīga augsta adhēzija ar koksni. Atkarībā no izdalīšanas apstākļiem var mainīties atsevišķo suberīnskābju ķīmiskā uzbūve un savstarpējā proporcija. Rūpniecībā veiksmīgi ir izmantojams suberīnskābju maisījums, kas iegūts no izekstraģētas bērza tāss.

suberbinder-Saistviela-landing

Pārstrādājot bērza mizu augstas pievienotās vērtības produktos, tiks veicināta cirkulārā (aprites) ekonomika, nodrošinot bezatlikumu ražošanu koksnes pārstrādes uzņēmumos, pilnvērtīgi izmantojot bērza mizu, kā arī tiks radīta saistviela, kas novērsīs formaldehīda tvaiku emisijas iekštelpās.

/ PWC /

Saplāksnis

Lai salīmētu kopā koka lobskaidu plākšņu jeb finiera kopumu un izveidotu saplāksni, pašlaik plaši tiek izmantoti karbamīda-formaldehīda vai fenola-formaldehīda sveķi. Tos aizvietojot ar suberīnskābi, var iegūt daudz labāku galaproduktu, kas ir mitrumizturīgs un nekaitīgs cilvēka veselībai. Tādējādi šis saplāksnis būs piemērots arī mēbeļu ražošanai, ārējai apdarei, dārza mēbelēm u. c.

Saplaksnis-suberbinder-900x660

Kokskaidu plātnes un citi plātņu materiāli

kokskaidu-platne-suberbinder-900x660

Suberīnskābju saistvielai ir iespējams plašs lietojums OSB (Oriented Strand Board), PB (Particle boards), MDF (medium-density fiberboard) un citu kokskaidu plātņu produktu ražošanā. Pašlaik lielākās daļas kokskaidu plātņu ražošanā par saistvielu izmanto karbamīda-formaldehīda vai fenola-formaldehīda sveķus, kam ir negatīva ietekme uz cilvēka veselību, īpaši uz elpceļiem. Suberīnskābju saistvielas izmantošana ļautu daļēji vai pilnīgi atteikties no formaldehīda vai fenola sveķu lietošanas.

ParaugsBlīvums, kg m-3Uzbriešana biezumā, %Lieces stiprība, N mm-2Iekšējo saišu stiprība (IB), N mm-2
Plātnes ar suberīnskābēm840–8507–1515–190,95–3,50
EN 312 P3≤850≤17,0≥15≥0,45

Mēbeles

Suberīnskābju saistvielai ir labs potenciāls nišas preču ražošanā, kur nepieciešamas kvalitatīvas, mitrumizturīgas mēbeles, kam nav negatīvas ietekmes uz dabu un cilvēku veselību. Šādas mēbeles būs īpaši piemērotas jutīgām un alerģiskām personām ar elpceļu problēmām u. c., kā arī sabiedriskās vietās, piemēram, bērnudārzos, skolās, slimnīcās u. c. Saplākšņa un kokskaidu plātņu mēbeles ir lētākas par masīvkoka mēbelēm un ir vienkāršas, funkcionālas un daudz vieglākas.

Process